نخستین نشست برای چهلمین سالگرد انقلاب/ پتانسیلی که استان ها دارند

[ad_1]

براساس اخبار خبرگزاری های رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، علی دارابی معاون امور استان ها در جلسه شورای سیاست‌گذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که با حضور همه اعضا برگزار شد، اظهار کرد: پاییز سال گذشته در معاونت امور استان‌های رسانه ملی تصمیم گرفته شد که چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شود.

وی افزود: شبکه‌های معاند فارسی‌زبان مستندهای مختلفی در تمجید از دوران شاه ساخته‌اند تا رژیم پهلوی را تطهیر و علاوه بر این، خدمات آن زمان را برجسته‌ کنند که نشان‌دهنده سناریویی قوی برای این کار بود.

دارابی با اشاره به فعالیت ۷۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی در قالب مراکز استانی صدا و سیما و همچنین شبکه شما، عنوان کرد: ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این معاونت تشکیل شده و همکارانم در حال پیگیری و انجام فعالیت ها هستند.

دارابی با بیان اینکه در همه مراکز استانی هم ستاد مشابهی شکل گرفته است، گفت: ائمه جمعه، استانداران و دیگر مسئولان استانی در جلسات این ستادها شرکت می‌کنند و می‌توان گفت مراکز استانی در این زمینه بسیار پیشتاز هستند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به زمان‌بندی طرح از فجر ۹۶ تا فجر ۹۷ بیان کرد: همایش‌های مختلف از جمله تجلیل از پیشگامان انقلاب اسلامی در هر استان، تولید سریال و فیلم تلویزیونی در مورد چهره‌های انقلابی، مستند کارنامه انقلاب و مواردی از این دست، جزو فعالیت‌های ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

جمع آوری شبهات جوانان و پاسخ به آنها

علی‌اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس نیز در این نشست با اشاره به اهمیت این نکوداشت و قدردانی از معاونت امور استان ها به جهت برپایی این نشست عنوان کرد: باید پیش از هر اقدامی دغدغه های جوانان، شبهه ها و پرسش های آنها نسبت به هر موضوعی در خصوص انقلاب جمع آوری و پاسخ داده شود که در این زمینه صدا و سیمای استان ها می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

وی افزود: با تولید برنامه های شاخص و جریان سازی بوسیله مستندهای فاخر، معرفی آثار و کتاب های انقلابی و برنامه های گفتگو محور با حضور همه صاحب نظران از همه گروه ها و اقشار می توان به تبیین و مقایسه تطبیقی انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها در دنیا اقدام کرد.

حجت الاسلام محمدرضا زائری با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: لازم است پیوست فضای مجازی برای ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی طراحی و اجرایی شود و از شبکه‌های اجتماعی بهره لازم را داشته باشیم. اگر قرار است کاری کنیم که روح شهدا شاد شود و نسل آینده جوابشان را بگیرند، نیازمند جسارت در کارهای فرهنگی و رسانه‌ای هستیم تا بتوانیم همه ۸۰ میلیون جمعیت حاضر در کشور را مخاطب قرار دهیم.

مجتبی توانگر دیگر عضو این شورا هم در سخنانی با بیان اینکه نیازمند شکل‌گیری کارگروه‌های تخصصی هستیم، یادآور شد: هر استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است که در ارتباط با انقلاب اسلامی هستند و باید از این پتانسیل‌ها استفاده کرد.

حسن ملکی مشاور معاون سیما نیز در این نشست با اشاره به اثرگذاری رسانه‌ ملی در سطح جامعه اظهار کرد: امروز در خارج از مرزها اقدامات زیادی به ویژه در حوزه مستند برای تطهیر چهره مقامات رژیم سابق صورت می‌گیرد و تمام محتوای تهیه شده در فضاهای مجازی هم منتشر شده است که هدف عمده آنها، ایجاد حس حسرت نسبت به دوران گذشته است.

خودانتقادی علامت حیات و بلوغ است

شهرام گیل آبادی استاد دانشگاه دیگر عضو این شورا استفاده از همه ظرفیت های رسانه ای سازمان صدا و سیما را خواستار شد و گفت: رادیو در این زمینه ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می توان با استفاده از آن برنامه های جذابی را تهیه و تولید کرد.

حجت‌الاسلام علی سرلک هم در جلسه، با بیان اینکه خوانشی انتقادی از اقدامات خود در حوزه انقلاب را باید به تدریج و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی نهضت اسلامی جایگزین کنیم، عنوان کرد: خودانتقادی علامت حیات و بلوغ است و جذابیت دارد و یک مجموعه را از رکود نجات می‌دهد.

مریم جلالی دیگر عضو شورا هم در این جلسه با اشاره به لزوم در نظر گرفتن چند گزاره مختلف برای نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: بینش جامعه را نمی‌توان در رسانه ملی تغییر داد و سطح عملکرد رسانه، تغییر رفتارها و نگرش‌هاست.

جواد شیخ‌اکبری دیگر عضو شورا هم طی سخنانی با بیان اینکه مردمی بودن، مهمترین وجه انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: با این حال به این مساله توجه زیادی در طول سال نمی‌شود.

علی‌اصغر جعفری، حجت الاسلام محمدرضا زائری، حجت الاسلام علی سرلک، شهرام گیل آبادی، مریم جلالی، سیدعباس فاطمی، ابراهیم اسفندیاری، سیدسلیم غفوری، جواد شیخ‌اکبری، مجید علیزاده، محمدصادق پهلوان زاده، مجتبی توانگر، سیدفضل الله شریعت پناهی، محمدمهدی یادگاری، حمیدرضا زندی، وحید کمالی و امیر قمیشی اعضای شورای سیاست گذاری ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در این جلسه حضور داشتند.

[ad_2]
مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*