روابط عمومی معاونت صدا:گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در ویژه برنامه های رادیو تهران

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مدیر رادیو تهران به تشریح ویژه برنامه های این شبکه رادیویی به مناسبت این ایام فرخنده پرداخت.

  به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، سعید معدن کن مدیر رادیو تهران ضمن تبریک سی وهشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و ایام الله دهه مبارک فجر گفت: رادیو تهران نیز همچون دیگر شبکه‌های رادیویی و همگام با سایر بخش‌های رسانه ملی برنامه‌ریزی گسترده‌ای در راستای بزرگداشت این مناسبت فرخنده دارد و تلاش بر این است تا مهم‌ترین رویدادهای این رخداد عظیم را در برنامه‌های خود تشریح کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ویژه برنامه‌های دهه مبارک فجر رادیو تهران متشکل از قالب های متنوعی است، افزود: برنامه های تعاملی، مستند، موسیقی محور، سرگرمی، ادبی، فرهنگی و…. با رویکرد انقلاب اسلامی ایران مهم‌ترین محورهای برنامه سازی رادیو تهران در این ایام است.  به طور مثال برنامه “به همین راحتی” که در طول سال با سرفصل “کمپین تهرانی‌های مهربون” فعالیت می‌کند، در این ایام به خاطرات مردم از دوران انقلاب، محله‌های خاطره ساز در آن زمان، عکس‌های خاطره‌ساز، تعامل میان مخاطب و برنامه‌سازان و مردمی که هویت کنونی خود را در ذیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانسته و بدان افتخار می‌کنند، می‌پردازد.

معدن‌‌کن در ادامه با اشاره به اینکه دعوت از وزرا، معاونان وزرا و مسئولان استان تهران برای گفتگو و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران و همچنین اطلاع‌رسانی از برنامه های دستگاهها و نهادهای دولتی در این ایام  از دیگر بخش های برنامه “به همین راحتی” است، اظهار داشت: تمرکز محوری برنامه های موضوعی بر تبیین کلید واژه انقلابی گری است که با توجه به ۵ محور جدید اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران “مدظله العالی” بوده و سعی شده تا در همه برنامه های گفتگو محور رادیو تهران از جمله “گفتاورد”، “صبح تهران”، “برنامه مسابقه ۵۷”، “مستند سایه روشن” که در برگیرنده مستند تاریخی در این ایام است، به این مهم پرداخته شود.

مدیر رادیو تهران همچنین به تدابیر این شبکه رادیویی برای پرداختن ویژه به لحظه ورود تاریخی امام راحل (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن ماه ۵۷ و همچنین پوشش حضور گسترده مردم در راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن ماه اشاره و خاطرنشان کرد: “استودیو انقلاب، خیابان آزادی” عنوان ویژه برنامه ۲۲ بهمن ماه رادیو تهران است که علاوه بر اینکه گزارشگران مستقر در سطح شهر تهران و شهرستان های استان گزارش های خود را به این برنامه ارسال می‌کنند، در تعامل با مردم و مخاطبان، عکس، تصویر، فیلم و صوت‌های ارسالی شنوندگان را نیز تجمیع نموده و در عصر همان روز اسامی برگزیدگان را معرفی می نمایند.

معدن کن با بیان اینکه از تمامی ظرفیت های سایت رادیو تهران و فضاهای پیام رسان اجتماعی برای پوشش هرچه بهتر این ایام فرخنده بهره گرفته می‌شود، تصریح کرد: انعکاس جشنواره های فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی، اطلاع رسانی از دستاوردهای علمی، آموزشی، اقتصادی و همچنین روایت داستان های انقلابی در برنامه کتاب شب که برنامه ای قدیمی است و از تاریخ ۹ تا ۲۲ بهمن ماه با صدای بهروز رضوی پخش شده و روایتی از کتاب ۱۲ برگزیده انقلاب اسلامی است، از دیگر برنامه های رادیو تهران در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری است. ان شاء الله از مجموعه برنامه های رادیو تهران به مناسبت دهه فجر که شامل برنامه های گفتاورد، سایه روشن، کتاب شب، به همین راحتی و …. بوده و همچنین ویژه برنامه‌های معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در زمینه های آموزشی، علمی، اقتصادی و ….و ویژه برنامه مربوط به معرفی شهدای استان تهران در ایام انقلاب نیز رونمایی می‌شود.

منبع:radio.irib

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ نظر ها

  1. باید برنامه های منوعی پخش بشه ئاقعا
    پاسخ ↓

  2. enqelab arzeshe bishtar az ina dare hataman bayad bishtar tavajoh beshe

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*