روابط عمومی معاونت صدا:صدای انقلاب در رادیو فرهنگ

 شبکه رادیویی فرهنگ در ایام الله دهه فجربا تولید برنامه های مختلف به بازشناسی هنر، ادبیات و فرهنگ انقلاب اسلامی می پردازد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، محمد صادق رحمانیان مدیر شبکه رادیویی فرهنگ در خصوص محورهای برنامه سازی این شبکه در ایام الله دهه فجر گفت: برنامه های این شبکه در دو محور اطلاع رسانی، تبیین و تحلیل اهداف انقلاب اسلامی برنامه ریزی شده است که با توجه به ماموریت این شبکه که پرداختن به زوایای مختلف فرهنگ و هنر بعد از انقلاب است،  بنابراین تاکید ما بر تولید و پخش برنامه ها مبتنی بر بازشناسی هنر، ادبیات و فرهنگ انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه گفت: در حوزه تبیین اهداف انقلاب اسلامی تلاش می کنیم که هنرهای پس از انقلاب که از رشد فزاینده ای برخوردار بوده اند را بازیابی کنیم از جمله این هنرها سینما، تئاتر و موسیقی است که ضمن پوشش خبری جشنواره های آن به تحلیل و تبیین وقایع روز مرتبط با آن می پردازیم.

رحمانیان در خصوص برنامه های تولید شده رادیو فرهنگ دردهه فجر انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و یوم الله 22 بهمن 156 عنوان برنامه از شبکه رادیویی فرهنگ به روی آنتن می رود، پخش ترانه و سرودهای انقلابی، بررسی تاریخ انقلاب اسلامی در قالب مستند،  بررسی اندیشه های امام خمینی (ره)، پوشش اخبار مرتبط با رویدادهای دهه فجرانقلاب اسلامی، بررسی سیر تحولات تاریخی فرهنگ و هنرانقلاب اسلامی از مهمترین موضوعات این برنامه هاست.

مدیر شبکه رادیویی فرهنگ ضمن اعلام برخی برنامه های این شبکه در ایام الله دهه فجر گفت: “تماشاخانه فجر”ویژه برنامه جشنواره بین المللی تئاتر فجر است که از 2 تا 11 بهمن ماه به مدت 45 دقیقه به انعکاس رویدادهای تئاتر فجرو جشنواره بین المللی تئاتر می پردازد.

در حوزه موسیقی برنامه “نیستان” به مدت 10 روز به رویدادهای جشنواره موسیقی پرداخت که این برنامه رادیویی برگزیده شنیداری این دوره از جشنواره و خبرنگار آن ندا رادمهر به عنوان خبرنگار برتر حوزه رسانه معرفی شد.

در حوزه فیلم فجر که امسال سی و پنجمین دوره آن در حال برگزاری است رادیو فرهنگ علاوه بر تشکیل ستاد هماهنگ کننده در معاونت صدا برای انعکاس رویدادهای آن، به طور مستقل برنامه ای را با عنوان “برداشت 35 ” به روی آنتن می برد این برنامه از 12 تا  21 بهمن ماه ساعت 14:30به مدت 45 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه علاوه بر پوشش خبری، به نقد و تحلیل برنامه های روز جشنواره فیلم فجر می پردازد.

پرداختن به موضوعات ادبی، کتاب، شعر و تاریخ از موضوعات دیگر ویژه برنامه های این شبکه در دهه فجراست، در حوزه تاریخی به مرور سیر تحولات تاریخی در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی پرداخته می شود، در حوزه کتاب به معرفی تازه های نشر در حوزه انقلاب اسلامی می پردازیم و در حوزه شعر نیز با ویژه برنامه های خاص ضمن انعکاس رویدادهای جشنواره شعر فجربه زندگی و آثار شاعران شاخص انقلاب اسلامی می پردازیم.

رحمانیان یادآور شد: “سپیده رهایی” که در روز 22 بهمن به روی آنتن می رود به پوشش مراسم راهپیمایی 22 بهمن و انعکاس حضور پرشور مردم درراهپیمایی این روز می پردازد، این برنامه از ساعت 9 صیح به مدت 180 دقیقه به روی آنتن می رود.

وی  در پایان به برخی از برنامه های تولید شده در رادیو فرهنگ در دهه فجر انقلاب اسلامی و 22 بهمن اشاره کرد و گفت: “هفت کوچه ” ساعت 8:30 روزهای 15 و16 بهمن شعارهای مردمی در دوران انقلاب اسلامی و مقاومت و پیروزی در فرهنگ مردم ایران زمین را بررسی می کند. “هفتانه” انقلاب اسلامی و نقش آن در هنر و ادبیات را تحلیل می کند این برنامه از 12 تا 22 بهمن ساعت 13:30 به روی آنتن می رود.”عصرانه با هنر” با موضوع انقلاب اسلامی و هنرهای تجسمی ساعت 17 روز 18 بهمن ماه از شبکه فرهنگ پخش می شود؛ گفتنی است علاوه بر برنامه های ذکر شده چندین عنوان برنامه دیگر با موضوعات مختلف تقدیم شنوندگان و مخاطبان این شبکه خواهد شد.

منبع:radio.irib

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

یک نظر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*