رسانه باید در راستای ترویج فرهنگ مقاومت فعالیت کند

[ad_1]

براساس اخبار خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه سه شنبه در آیین افتتاحیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما مراکز استانها که در سالن آمفی تئاتر صدا و سیما مرکز کردستان برگزار شد، گفت: کردستان یادگار خون پاک شهدانی چون ملاحیدر فهیم، ناهید فاتحی کرجو و ۵۴۰۰ شهید دیگر است که خون دادند اما توهینی به امام نکردند و البته یک وجب از خاک این کشور را به دشمن تقدیم نکردند.

نماینده ولی فقیه در کردستان بابیان اینکه شهدا هنرمندان واقعی کشورند، عنوان کرد: کردستان از نظر شاخص های امنیتی نسبت به استان های مرکزی کشور امن تر است و این امنیت را همه مدیون خون شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه کردستان سرزمین هنرمندان بزرگی از انواع هنر است، افزود: تمام هنر های کردستان با فرهنگ اسلامی و عشق به اهل بیت آمیخته شده است.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت:‌ رسانه و اطلاع رسانی در زمان های مختلف وجود داشته اما در قرن بیستم با آمدن رادیو و تلویزیون این مهم بسیار تغییر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: اکنون در این مرحله با آمدن فضای مجازی و اینترنت مرز رسانه شکسته کنترل پذیر نمانده است.

وی افزود:‌ زمانی کتاب، ویدئو و ماهواره ممنوع شدند اما با آمدن اینترنت همه این ممنوعیت ها شکسته واکنون وسیله ای ارزشمند برای انسان شده است.

آیت الله حسینی شاهرودی گریزی به جایگاه رسانه زد و گفت: رسانه نمادی از پیام رسانی است و زمانی که انتقال پیام صورت می گیرد یک احساسی در مخاطب به صورت خوب یا بد که به منظور ادراک است، انجام  می گیرد.

وی گفت:‌ درک رسانه می تواند در مخاطب تاثیر بگذارد و احساس ها را تغییر و آنچه را که می خواهد منتقل کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه رسانه نباید تاثیرپذیر بلکه باید تاثیر گذار باشد، عنوان کرد: رسانه می تواند در راستای ترویج فرهنگ مقاومت در مقابل دشمن فعالیت کند.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت:‌ یکی از نعمت های جمهور اسلامی ایران آوردن رسانه برای فرهنگ سازی و ایفای نقش خود در دنیا بود که خوشبختانه به آن رسید.

[ad_2]
مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*