رادیو گفت‌وگو ۲۴ ساعته می‌شود

[ad_1]

براساس اخبار خبرگزاری های رسمی، رادیو گفت و گو با شعار صدای اندیشه ها از  ۲۷ اردیبهشت سال ۸۵ با ۶ ساعت پخش در روز (ساعت ۱۸ تا ۲۴ ) کار خود را آغاز کرد و در روند توسعه قسمتی به ظرفیت برنامه سازی از سال ۹۰ پخش برنامه های این شبکه به ۱۰ ساعت افزایش یافت. در ابتدای سال ۹۲، ۱۲ ساعته و در سال ۹۴ ساعت پخش برنامه های این شبکه به ۱۸ ساعت افزایش یافته است و اکنون با همت مدیر سازمان و معاون صدا از اول شهریور پخش ۲۴ ساعته خود را آغاز می کند.

رضا کوچک زاده تهمتن مدیر رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه این شبکه  فعالیت خود را به صورت ۶ ساعته از سال ۸۵ آغاز کرده است و در سال ۹۴ به ۱۸ ساعت پخش برنامه رسیده است، بیان کرد: با توجه به استقبال خوب مخاطبان از برنامه ها و موافقت معاون صدا  و به منظور فراهم آوردن همه زمینه های ممکن برای رشد کیفی تعامل با جامعه مخاطب رادیو گفت و گو فعالیت خود را به صورت ۲۴ ساعته از اول شهریور ادامه خواهد داد.

کوچک زاده در ادامه درباره برنامه هایی که به کنداکتور جدید شبکه اضاف شدند، اشاره کرد و گفت: برنامه هایی مانند «چکاوک» ( ترکیبی از شعر و موسیقی با اجرای گویندگان مطرح رادیو )، «معرفت»  (برنامه ای عالمانه با حضور استاد بزرگ فلسفه و عرفان، دکتر غلامحسین دینانی با اجرای اسماعیل منصوری لاریجانی )، «سوفیا» (طرح مباحث در حوزه فلسفه )، «حال خوب» (طرح مباحث در حوزه روانشناسی)، «نهال شوق» (ویژه برنامه امام عصر (عج) )، «تا طلوع سحر» ( برنامه اخلاقی و معارفی ویژه اذان صبح )، «روشنا» (پخش سخنرانی های مذهبی ) و برنامه های دیگری همچون «زبان ناب» (ویژه ادبیات و زبان فارسی)، «تاریخ معاصر و جستار» (مروری کوتاه بر تحولات سیاسی و اجتماعی سال های اخیر کشور)، «حیاط خلوت» (مروری بر زندگی نامه و فعالیت های علمی – پژوهشی چهره های مطرح علمی کشور)، «نقطه عطف»، «زین قند پارسی»، «ارغنون»، «تا دور دست سخن و چندین برنامه دیگر به جدول پخش برنامه های این شبکه اضافه شده است.

مدیر رادیو گفت و گو در زمینه حوزه ها و موضوعات برنامه سازی در شبکه اضافه کرد: رادیو گفت و گو تلاش می کند در تمام مسایل کلان فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، علم و فناوری با توجه ویژه به مسائل روز از کارشناسان، صاحب نظران و نخبگان هر حوزه در طیف های گوناگون مخالف و موافق به منظور ایجاد تضارب آرا و روشنگری در موضوع مورد نظر دعوت و از ایده ها و نظرات آنها در برنامه های این شبکه استفاده کند. در حال حاضر بسیاری از نخبگان حوزه های مختلف در برنامه های این شبکه  حضور فعال و موثری دارند.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزگردهای متفاوتی در زمینه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و فناوری و همچنین مباحث فلسفی و تاریخی در فرم های گفت و گو و مناظره در شبکه تولید و پخش می شود. حقیقت یابی، همه جانبه نگری، توانمند سازی عمومیت جامعه، وجود تضارب آرا، تحلیلی و تفسیری بودن مباحث، روز آمد بودن برنامه ها، بهره گیری از تمام اندیشه ها و افکار و وجود تمایز در فرم، محتوا و ساختار طراز مباحث را از ویژگی های برنامه های این شبکه برشمرد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از ۲۴ ساعته شدن زمان پخش برنامه های این شبکه ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک پوشش جغرافیایی پخش برنامه های این شبکه به صورت سراسری انجام شود و قابل دسترسی برای همه مخاطبان این رادیو در تمام نقاط کشور باشد، هرچند این نکته قابل ذکر است که هم اکنون رادیو گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتال در دسترس مخاطبان سراسر کشور قرار دارد.

رادیو گفت و گو با هدف به میدان آوری جامعه نخبگانی و دغدغه مند برای تعالی اندیشه و تعامل هدفمند و سازنده پا به عرصه رسانه نهاد و در طی یازده سال فعالیت خود تاکنون، توانسته عرصه پرسمانی را به عنوان یک وجه گفتمان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در بدنه جامعه نخبگان، اندیشمندان و صاحب نظران نهادینه کند.

مخاطبان می توانند برنامه های رادیو گفت و گو را  ۲۴ ساعته روی موج اف ام ردیف ۱۰۳.۵ مگاهرتز از اول شهریور بشنوند.

[ad_2]
مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*