جزئیات آموزش مداحی در رادیو تهران

[ad_1]

براساس اخبار خبرگزاری های رسمی، میثم کطائیان تهیه‌کننده برنامه  «هم نوایان تهرانی» با اعلام این خبر گفت: اگرچه برنامه «هم نوایان تهرانی» در قالب مسابقه طراحی شده است اما در واقع یک دوره آموزشی مداحی ویژه علاقه مندان محسوب می شود. داوران با اشاره به شیوه خوانش مداحان جوان در این برنامه به مسایل و جزئیات ریز و صحیح مداحی می پردازند.

 وی با اشاره به روال اجرای این برنامه عنوان کرد: در این مسابقه ۹ گروه ۳ نفره شرکت خواهند کرد. از مجموع کسانی که ثبت نام کرده اند ما ۲۷ نفر از نوجوانان و جوانان را برای شرکت در مسابقه و رقابت انتخاب کرده ایم. روال این برنامه این گونه است که پس از اجرای هر گروه، داوران به نقد و بررسی و نحوه اجرای مداحی و روضه خوانی مداحان خواهند پرداخت.

کطائیان ادامه داد: در این برنامه اشتباه هایی که هر یک از شرکت کنندگان در خوانش دارند، عنوان می شود و در پایان این رقابت برگزیدگان نهایی از میان این سه گروه انتخاب خواهند شد. در پایان این رقابت هم به برگزیدگان برتر جوایز نفیسی اهدا می شود به این ترتیب که به نفر اول هزینه رفت و برگشت به کربلای معلی و به نفرات دوم تا سوم هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و… اهدا خواهد شد. داوران حاج رحمان نوازنی، حاج محمود تاری و حاج حسین هوشیار هستند که به صوت، لحن و منبع روضه خوانی مداحان و … توجه می کنند.

تهیه کننده برنامه  «هم نوایان تهرانی» در پایان تصریح کرد: علاقه مندانی که موفق به شرکت در این مسابقه نشده اند، می توانند این برنامه را گوش کنند تا ضمن آمادگی در اجرای مداحی در مسابقات بعدی که پیش بینی شده است در خانه مداحان برگزار شود، شرکت کنند. این مسابقه اولین رقابت مداحان جوان در خانه مداحان است.

مسابقه مداحی «هم نوایان تهرانی» در ۱۴ قسمت ۶۰ دقیقه ای از ۳۱ شهریور ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن رادیو تهران می رود.

[ad_2]
مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*