اعلام رویکردهای رسانه‌ای مراکز استانی صداوسیما در هفته دولت

[ad_1]

براساس اخبار خبرگزاری های رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما با توجه به نزدیکی هفته دولت دستورالعملی را برای رویکرد شبکه‌های استانی در اقصی نقاط کشور در حوزه تولید و پخش برنامه‌های مختلف با موضوع دولت ابلاغ کرد.

بر این اساس دستورالعمل تفصیلی شامل محورهای محتوایی، ملاحظات اجرایی، تقویم مناسبت‌ ها و پیشنهادهای نوآورانه برنامه‌ سازی صدا و سیمای مراکز استان‌ ها در چند بخش تدوین شده است.

طبق ابلاغیه معاون امور استان‌های صدا و سیما، انتظار می‌ رود مراکز رسانه ملی در استان‌های مختلف، برنامه‌ ریزی و اهتمام لازم را در پرداخت هدفمند، امیدآفرین و تأثیرگذار با رویکردی واقع‌ بینانه نسبت به اقدامات دولت یازدهم و برنامه‌ های دولت دوازدهم داشته باشند.

بر این اساس سرفصل‌های محتوایی شامل تزریق روحیه نشاط، امید و خودباوری با پوشش اقدامات صورت گرفته‌ دولت، آشناسازی مردم با حقوق شهروندی، تبیین ابعاد و مولفه‌های مدیریت جهادی و شاخصه‌های دولت اسلامی، تبیین راه‌های موفقیت هر چه بیشتر دولت در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، تبیین ابعاد تروریسم و تشریح علل دشمنی با شهیدان رجایی و باهنر و ترور آنها و نیز اخلاق کارمندان و کارگزاران و معیارهای حکومت علوی به عنوان الگوی دولت اسلامی پیش بینی شده اند.

در بخش ملاحظات اجرایی و محتوایی برنامه‌سازی هم برقراری ارتباط و تعامل موثر مدیران مراکز استانی با قوای سه گانه کشور، عزم جدی برای انعکاس دستاوردهای نظام، انعکاس شایسته دیدگاه‌ها و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص دولت کارآمد و مردمی، ایجاد روحیه پرسشگری از نهادها و دستگاه‌های دولتی، انعکاس واقع‌ گرایانه و منصفانه دستاوردهای دولت به دور از رویکردهای سیاسی، پوشش اخبار مربوط به سفر مسئولان و مقامات کشوری به استان‌ ها و افتتاح پروژه‌ های مختلف و پرداخت شایسته به برنامه های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل در استان‌ها در دستور کار قرار دارد.

همچنین مقرر شده همزمان با هفته دولت نسبت به برقراری ارتباط شایسته با شبکه «شما»، حضور در شبکه‌ های سراسری و استفاده از ظرفیت رادیو نما توجه ویژه از سوی مراکز استانی رسانه ملی صورت بگیرد.

[ad_2]
مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*